خدا و آرايشگر !!!

                         god

 

يه روز مردی می ره سلمونی و در حالی که زير دست آرايشگر نشسته بوده بحثی شروع ميشه و موضوع بحث هم اين بوده که آرايشگر به وجود خدا اعتقاد نداشت .

اون گفت : چطور خدا هست ؟ اگه هست کجاست ؟ چطور وجود خدا رو باور کنم در صورتی که اين همه بدبختی و بيچارگی ٬ گشنگی و فقر ٬ رنج و سختی ٬ درموندگی و مصيبت داره مردم رو خفه می کنه و هيچ خبری از اون خدايی که می گيد ٬ نميشه!!!

مرد در مقابل صحبت های آرايشگر سکوت کرد و بعد از اتمام کارش بيرون رفت و تو خيابون ها شروع به قدم زدن کرد.

در اين بين با مردی برخورد کرد که موهای بدفرم و بلندی داشت که آشفته از سرش رشد کرده بود. کمی بيشتر نگاه کرد ٬ در لابه لای مردم افراد زيادی بودن که موهای آشفته و نامرنبی داشتند.

مرد سريع پيش آرايشگر رفت و گفت : آرايشگری وجود نداره!!! چون اگه آرايشگر بود اين همه آدم با موهای نامرتب و آشفته وجود نداشت.

مرد آرايشگر گفت : نخير... من وجود دارم ... اما خود اونها پيش من نميان و نمی خوان که هزينه ای پرداخت کنن تا موهاشون مرتب بشه.

مرد لبخندی زد و گفت : خدا هم وجود داره ٬ اين خود مردم هستن که هيچ وقت حاضر نيستن پيشش برن !

  

/ 82 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی روحی

سلام دوست عزيز من آمدم و مطلب جديدت را خواندم درصورت امکان به مطلب ذيل نظرتان را اعلام فرمائيد (( من دوست دارم بهترين پست های دنيوی را به من بدهند و بهترين امکانات مادی را دراختيارم بگذارند و همه چيز را بدون نوبت تهيه کنم و هرچه که ار متصديان امر خواسته باشم بدون چون و چرا برايم بدهند ولی درعوض حاضر نيستم به کسی ديناری بدهم و ادعای بيش از اين دارم و آنهايی به من خدمت می کنند افرادی ساده و يا بقول خودمان پخمه هستند ولی من زرنگم نبايد به کسی چيزی بدهم و بايد از همه چيز به نفع خود سو استفده کنم کی به کی ..))

شمبولك+ زن زير شيروانی

زمان! به من آموخت که دست دادن معني رفاقت نيست.... بوسيدن قول ماندن نيست..... و عشق ورزيدن ضمانت تنها نشدن نيست ..... هيچ وقت دل به کسي نبند چون اين دنيا اين قدر کوچيکه که توش دو تا دل کنار هم جا نميشه ... اگر هم دل بستي هيچ وقت ازش جدا نشو چون اين دنيا اين قدر بزرگه که ديگه پيداش نمي کني .... هر وقت احساس کردي در اوج قدرتي به حباب فکر کن.... بهتره اهالي رويامونو بدون توقعي ، جواب كنيم نبايد حتي رو بهترين كسا توي بدترين جاها ، حساب كني...

ماريا

سلام خوبی دوست عزيز . نوشته پرمعنای بود . موفق باشی

سامه

چ۰ جالب خوب ولی بد نيست گاهی هم خدا بياد پيش ماها بالاخره هر رفتی يه اومدی هم داره ديگه من آپ شدم زودی بيا

دريای مرام

دریاهایی داریم درون آفتاب درخت‌هایی داریم، درون برگ فردا که شب بگذرد می‌آییم با دریاهامان درمیان درختانمان درون بی‌چیزی ......... به روزم خاله

Ho3ein

سلام خاله جون خوبی مطالب وبلاگت عالیه موفق باشی

mm312

نام های پروازی دل برای نامی آغاز واژه ای گمنام برای شب که فقط مروارید مهتاب از آن پیدا بود و خورشید می درخشید واژه ای نا آشنا برای ماهی برکه ی تنهایی غروبی برای آسمان که فقط شبهای سرد را به کام می کشد دلخوشی برای ماندگاری خزون بی بهار تو شبهای سرد به یاد آرزوی هایی بر غبار تنهایی تنها چیزی که برای هیچکس ها در شب های سرد مانده دیگر در یاد ما هیچستانی نیست – هر چند امید زاده ی آنجاست و ما هنوز پشت دیوار های آن مانده ایم... سلام. اميدوار به ديدار شما و آگاهي از نظرات گرم و دلنشينتان در وبلاگم هستم. موفق و سرخوش باشيد.

فرزاد

سلام خوبی يا چطوری خيلی خوشکلی مواظب خودت باشی مثل رفيق ما نشي بارون بیاد زشت میشی ...

پژمان ))) ::::

سلام سارا جون . خوبی؟ ممنونم که تبريک گفتی و سر زدی . کارت درسته

محمد

salam khobe baba bamarfat man kar dashtam va,vasae hamin natonastam biam khob valash kon dosta azizam agar tonaste ba ma ham sare bazan baba ghorbant mohamad raste yadam rafta bod mhashar karde