خوشبختی يعنی خطر کردن !!!

                  

دلبسته کفش هاش بود. کفش هايی که يادگار سالهای نوجوونيش بودن. دلش نميومد دورشون بندازه . هنوز همون ها رو می پوشيد. اما کفش ها تنگ بودن و پاهاشو می زدن. قدم از قدم که برميداشت تاولی تازه نصيبش می شد.

سعی می کرد کمتر راه بره چرا که راه رفتن براش دردناک بود.

می نشست و می گفت : زندگی بوی ملامت میده و تکرار. می نشست و می گفت : خوشبختی تنها يه دروغ قديميه.

اون نشسته بود و می گفت که پيرمردی از کنارش رد شد. پيرمرد پابرهنه بود و بی کفش . اون رو که ديد لبخندی زد و گفت : خوشبختی دروغ نيست اما شايد تو خوشبخت نشی چون که خوشبختی خطر کردنه و زيباترين خطر از دست دادن!!!

تا تو به اين کفش های تنگ دل بستی دنيا کوچيکه و زندگی ملال آور. جرات کن و کفش تازه به پا کن. شجاع باش و باور کن که بزرگ تر شدی.

اما اون رو به پيرمرد کرد و به مسخره گفت : اگه راست ميگی پس خودت چرا کفش نو پات نمی کنی٬ تا پا برهنه نباشی.

پيرمرد فروتنانه خنديد و گفت : من مسافرم و تاوان هر سفرم کفشی بود. هر بار که از سفر برگشتم کفش قبليم تنگ شده بود و هر بار دونستم که قدری بزرگ تر شدم. هزاران جاده رو پشت سر گذاشتم و هزاران کفش رو دور انداختم تا فهميدم بزرگ شدن بهايی داره که بايد پرداخت.

حالا پا برهنگی ٬ پاپوش منه٬ چرا که هيچ کفش ديگه ای اندازه من نيست.

پيرمرد اين رو گفت و رفت....!

/ 97 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بارونی

وبلاگ زيبايی داری من يه نتيجه گرفتم از اين پست: اينکه برای خوشبخت شدن بايد کفش خودمون رو بندازيم دور البته کفش کهنه و تنگمون رو...(چشمک...شوخی کردم) ولی من کاملا موافقم برای رسيدن به هدفهای بزرگتر بايد از کنار اهداف رسيده به راحتی بگذريم...

مهدیه

سلام خاله جونم خوبییییییییییی فدای تو خیلی قشنگ بود خوشبختی یعنی خودم خاله من اپم بیا فدات شم منتظرم

دريا

سارا گلم....ممنونم که اومدی......موفق باشی

فاطمه

سلام خوبي ؟ مرسي كه اومدي من هم آپ كردم منتظرتم ... در سكوتي هراس انگيز ديده به راهي خالي از مسافر بودم ... نمي دانم كدام فرشته نامت را گفت و تو به جاده مسافر گشتي ...

محمد رضا

سلام خاله! از اينکه سری به کلبه (Photo.net) محقر بنده زديد خوشحال شدم. عکسهای من اگر قشنگ هم باشن من کار زیادی نکردم، فقط دگمه ای رو فشار دادم! طبيعت زيباست. خوش باش که ندانی بکجا خواهی رفت.

آيناز

سارا جان عزيزم سلام مرسی که به کلبه دل شکسته من سر میزنی ممنون از لطف و محبتت مثل همیشه خوب و زیبا و دلنشین و خواندنی هست امیدوارم که همیشه موفق باشی و همینطور خوب پیش بره راستی آپ کردم خوشحال میشم بازم بیای پیشم منتظرتم یا حق بيا تا در كوچه هاي غربت براي هم سايه باشيم نه انكه سايه از سر هم گرفته با هم بيگانه باشيم بيا تا در قرن سكوت شاعر ديوانه باشيم در عزاي شاعر اب شبي داغ ديده باشيم بيا رفتن گلها ز باغ راباهم نظاره باشيم جام عشق زفلك گرفته به هم دلداده باشيم

تينا

سلام دوست عزيز وب جالبی داری موفق باشی خوشحال ميشم به منم سر بزنی منتظرم

دنيا

سلام خاله جون خوبی بالاخره آدرست رو يافتم آخيش چقدر قشنگ بود آپديت جديدم را بيا بخون

يکی

سلام خاله آپ کردم خواستی بيا دعوتی